Мешканці вулиці Ахматової вкотре перемогли забудовників (ФОТО)

vlad2 20.02.2009 в 13:01

Мешканці вулиці Ахматової вкотре перемогли забудовників (ФОТО)

дана стаття із серією фото побачила світ на сайті Системний дерибан, 

http://derybanu.net/2009/02/20/meshkantsi-vulitsi-ahmatovoyi-vkotre-peremogli-zabudovnikiv-foto/#more-2604

Протистояння незаконній забудові на вулиці Ахматової продовжується.

У четвер, 19 лютого, о 13.00 забудовник вкотре намагався відтіснити мешканців, що протестують проти незаконної забудови. Кілька найманців-охоронців спробували власноруч перенести старенький радянський ІЖ разом із водієм. Ця машина стоїть перед в’їздом на будівельний майданчик і слугує перешкодою для заїзду будівельної техніки. Однак, водієві достатньо було показати зброю (на яку він має дозвіл), щоб охоронці облишили агресивні дії. Тим часом на місце майбутнього будівництва під’їхав КАМАЗ, однак мешканці будинків на Ахматової перегородили йому шлях. Зрештою, охоронці ретирувалися, а КАМАЗ поїхав з місця подій вже через годину – о 14.15.
Попри те, що нашому фотокору один з охоронців намагався завадити знімати, йому все ж вдалося зробити чимало ексклюзивних світлин.

{ 34 Комментариев }

Чиї вуха стирчать із бетону?

vlad2 20.02.2009 в 07:31

 Дана стаття опублікована у газеті «Вечірній Київ» 19 лютого 2009 року, четвер №19 (18354) 

Чиї вуха стирчать із бетону?

Київрада має шанс покласти край ще одній незаконній забудові.              Веде її колишній заступник голови Державної судової адміністрації, котрого суд визнав винним у корупційних діях

26 лютого справу про незаконну забудову між будинками №№41 і 43 на вулиці Анни Ахматової має бути винесено на розгляд сесії Київради. Минулого тижня «Вечірка» писала, як мешканці цих будинків відстрілювалися від забудовників ТОВ «Національна інвестиційно-будівельна компанія «Кварталбуд»». Нагадаємо, що представники забудовника й охоронці з фірми «Безпека LTD» намагалися зламати пікет, поставлений, аби не допустити завезення будівельної техніки на будмайданчик, розташований у безпосередній близькості від обох будинків. Коли охоронці вдалися до насильства, один із учасників пікету вистрілив у повітря з травматичної зброї. Після цього нападники відступили.


Генеральним директором «Кварталбуду» є Леонід Богданов. «Вечірка» зацікавилася, чим він займався в минулому…

Фальсифікації і махінації

Боротьба із забудовою в районі будинків №№41 і 43 на вулиці Анни Ахматової триває вже четвертий рік. За цей час змінилися три забудовники. Першого відбили на хвилі помаранчевої революції. Другий з’явився на початку 2008 року, та виявився розсудливим – не схотів іти на конфлікт з киянами, тож побудував інший об’єкт десь у Борисполі. З ТОВ «Кварталбуд», що встановило паркан навколо спірної «території», «ініціативні» воюють ледь не з часу завершення виборів до Київради.

Торік улітку ініціативна група мешканців двох зазначених будинків подала до КМДА звернення за тисячею підписів з вимогою включити до порядку денного Київради питання про скасування будівництва блоку побутового обслуговування з універсамом і підземним паркінгом, а також скасування землевідведення під будівництво. Рішення про відведення землі, як повідомив «Вечірці» один з активістів ініціативної групи Леонід Хмельницький, було ухвалено ще за часів попереднього мера Олександра Омельченка.

Замовником будівництва, нагадаємо, є Дарницька райдержадміністрація. На думку ініціативної групи, саме ця установа в особі певних чиновників намагалася сфальсифікувати торік у вересні громадські слухання з приводу будівництва. «Коли ми прийшли на обговорення, то виявили, що ще задовго до початку в залі сиділи сотні зо три найнятих студентів, пенсіонерів і якихось головорізів, – розповідає «Вечірці» пан Хмельницький. – Ми почали вимагати перереєстрації. Керував «дійством» заступник голови Дарницької РДА з внутрішньої політики Геннадій Сєнцов. Він побачив, що ситуація складається не на їх користь, і «підсадним» не вдасться проголосувати, тож оголосив громадські слухання зірваними». Другі слухання було проведено вже за сприяння Управління внутрішньої політики КМДА, і на них 579 осіб одноголосно проголосували проти будівництва.

Такому волевиявленню громадян об’єктивно сприяло ще й те, що ділянка, на якій ТОВ «Кварталбуд» розгортав будівництво, перебувала в розпорядженні Дарницької РДА на орендних засадах за договором з КМДА, і строк оренди минув ще 18 листопада минулого року. І хоча цей термін відтоді не було продовжено, забудовник нагнав сюди купу техніки. Тоді й стався той самий перший випадок, коли «ініціативні» підстрелили одного з нападників «у м’які тканини нижче пояса».

Усі документи, що стосувалися волевиявлення громадян, а також результати проведеної експертизи на предмет порушення державних будівельних норм було передано до комісії міськради з проблемних забудов. За цей час, за словами члена ініціативної групи Людмили Бей, представники забудовника «обробляли» активістів. «Заступник гендиректора ТОВ «Кварталбуд» Анатолій Батрак казав нам: на кого б ви не виходили, ми з ними домовимося – ми їм даємо можливість заробляти гроші», – повідала вона «Вечірці».

– Крім того, забудовники нам почали закидати: хто, мовляв, компенсує нам відмову від будівництва в сумі 3 млн грн., – додала активістка Світлана Барановська.

Комісія з проблемних забудов Київради винесла рішення про неприпустимість будівництва. Проте її рішення цілих три місяці не могло дійти до комісії міськради з містобудування. Це сталося лише минулої п’ятниці. «Тепер ми чекаємо, що 26 лютого наше питання буде винесено на засідання Київради», – повідомила «Вечірці» Людмила Бей.

– Ми весь час намагалися з’ясувати, хто ж стоїть за цими забудовами, і дійшли висновку, що це Блок Юлії Тимошенко, – вважає Леонід Хмельницький. – Від самого початку нам узялися допомагати депутати з районної організації БЮТ. Один із них – депутат Дарницької райради Володимир Шкарпітко. Вони навіть з’ясували, що там існує ціла низка підозрілих документів. Та потім, можливо, їх викликали «нагору» і дали відповідну вказівку, оскільки в їх діяльності стався поворот на 180 градусів. Вони почали працювати проти нас.

За його словами, саме бютівці з Дарницької райради розробили проект рішення на користь забудовника. Проте більшість депутатів району не підтримали його. Навіть частина депутатів з БЮТ була не згодна.

Могильник судової реформи

Нинішній гендиректор ТОВ «Кварталбуд» Леонід Богданов раніше працював заступником голови Державної судової адміністрації України (ДСА). На цю посаду його призначив тодішній президент Леонід Кучма 5 листопада 2002 року (указ №992/2002). Наступного року уряд поклав на ДСА завдання комп’ютеризувати національну судову систему. Це завдання було передбачене «Державною програмою організаційного забезпечення діяльності судів», затвердженою постановою Кабміну №907 від 16 червня 2003 року. Передбачалося, зокрема, створення єдиної комп’ютерної мережі судової системи, єдиного державного реєстру судових рішень, єдиної електронної бібліотеки судової системи України, інтернет-порталів для судових органів, а також завершення комп’ютеризації робочих місць у судах. Для цього було створено державне підприємство «Інформаційні судові системи». Фактично це була посередницька структура між ДСА і такою собі науково-виробничою групою «Юртех». Одним із співзасновників цієї групи був… заступник голови ДСА Леонід Богданов. І це вже було порушенням закону, оскільки держслужбовець не має права займатися бізнесом.

Коли в 2005 році Державну судову адміністрацію очолив Іван Балаклицький, першим, що він зробив, стала перевірка співробітництва очоленого ним відомства з різними комерційними структурами. Новий начальник ДСА дійшов висновку, що адміністрація з плином часу занадто узалежнилася від «Юртеху». В 2007 році Рахункова палата України встановила, що програмні продукти під реалізацію програми з оргзабезпечення судів, створені за державні кошти (система автоматизованого документообігу «Діловодство», система резервного копіювання баз даних «Сірко», Єдина інформаційна система обліку суддівських кадрів тощо), є власністю комерційних структур, пов’язаних з Леонідом Богдановим.

Програму оргзабезпечення діяльності судів було фактично завалено. Зокрема, система Єдиного реєстру судових рішень, яка мала стати до дії 1 червня 2006 року, так і не запрацювала, оскільки програмне забезпечення під нього розроблено не було. Що ж до системи автоматизованого документообігу «Діловодство», то розробники намагалися «втюхати» її без супровідної документації, гарантійних умов і системи комплексного захисту інформації. Не було завершено розробку інтернет-сторінок «Портал судової влади» і «Систему судоустрою України».

Зате, згідно з висновками Рахункової палати, складеними на підставі даних аудиту ефективності використання ДСА державних коштів, у період між серединою 2003 – першою половиною 2007 року обсяг нецільового використання коштів сягнув 109,2 млн грн. Причому закупки здійснювалися без відповідної експертної оцінки Міністерства транспорту і зв’язку, як це мало би бути.

Але й це ще не все. Печерський райсуд Києва визнав Леоніда Богданова винним у порушенні антикорупційного законодавства. Занадто часто чиновник виїжджав за кордон – до Женеви, Лондона, Парижа тощо. Це були суто приватні поїздки. При цьому, однак, пан Богданов вважався на роботі, відпустки за свій рахунок не брав і отримував гроші за прогуляні дні. Та найважливішим є те, що Леонід Богданов, як той, хто мав доступ до інформації, що становить державну таємницю, не мав права виїздити за кордон без повідомлення свого безпосереднього начальства.

Зрештою, 6 грудня 2006 року тодішній перший віце-прем’єр Микола Азаров звільнив Леоніда Богданова з посади заступника голови ДСА. А наступного року столична прокуратура висунула до пана Богданова позов з вимогою повернути 9372 грн. 13 копійок, які було йому незаконно виплачено як зарплатню під час закордонних поїздок. Богданов повернув гроші добровільно, і справу закрили.

Чи причетні якимось чином витрачені не за призначенням 109,2 млн грн. державних грошей до забудови між будинками №№41 і 43 на вулиці Анни Ахматової? Питання наразі залишається відкритим.

rudnicki@vechirnij.kiev.ua

Юрій Рудницький. 

{ 18 Комментариев }